2011-06-18

Nr. 5. Gegužė


Gegužės FOTO.

· Fé y Alegria 45 metai.

Fe y Alegría yra organizacija, kuri buvo įkurta 1955 m. Venesueloje. Nuo tada šis privačių mokyklų tinklas išplito po visą pietų Ameriką, taip pat yra Ispanijoje, bei kuriasi Italijoje.

Pagrindinis tikslas ir siekis nuo pat pradžių buvo suteikti galimybę švietimui, labiausiai pažeidžiamose zonose. Todėl ir pagrindinis moto – donde se acaba el asfalto empieza fe y alegríaten kur baigiasi asfaltas, prasideda tikėjimas ir džiaugsmas.

Be to, kad ši instutucia suteikia formalų švietimą mokyklose, yra vaikų namai, internatai, kur šalia švietimo, taip pat suteikiami ir savarankiško gyvenimo pagrindai. Taip pat yra programos specialių poreikių turintiems vaikams: kurtieji, neįgalieji su fizine ar protine negalia.

45 metų šventės metu Bolvijos himnas buvo giedamas ir gestų kalba.


· Prefektūros holo stogas papuoštas Bolivijos herbu.

Bolivijos herbas – Bolivijos šalies valstybinis simbolis. Dabartinė versija naudojama nuo 1888 m., o patvirtinta 2004 m. Pagrindinis elementas – ovalo formos skydas.

- Skydo fimbros apačioje pavaizduotos 10 žvaigždžių, simbolizuojančių 9 dabartinius Bolivijos departamentus bei 1879 m. Čilės užimtą Litoralės (pajūrio ruožo) departamentą.

- Viršuje yra užrašas BOLIVIA.

- Pačiame skyde vaizduojamas Potosi Cerro Rico sidabro kalnas, šalia jo tekanti saulė, priekyje pavaizduota alpaka, stovinti šalia palmės medžio ir kuokšto kviečių. Lyguma ir kalnas simbolizuoja šalies gamtinę įvairovę, vaizduojami objektai – šalies turtus.

- Skydą supa sukryžiuotos Bolivijos vėliavos, po 3 iš abiejų pusių.

- Sukryžiuotos muškietos simbolizuoja kovas už Bolivijos nepriklausomybę.

- Taip pat sukryžiuotas kirvis, simbolizuojantis tvarką ir šalies galią bei Frygų kepurė, reiškianti laisvę ir nepriklausomybę.

- Skydas karūnuotas Andų kondoru – Andų regiono simboliu bei laurų ir alyvmedžių vainiku. Kondoras simbolizuoja pasiryžimą krašto gynybai, laurai – šlovę ir triumfą, o alyvmedis – taiką.


· Mokyklos Nstr. Sra. Guadalupe šventė. FOTO

Nežinau kiek mūsų mokykla šventė metų, atrodo kad visą dešimt. Bet renginiai truko visą savaitę.

Pirmadienis – sporto šventė, kurios metų sportui buvo skirta net visas 45 min. Pirmiausia visi susirinko gyvenamos bendruomenės aikštėje, iškilmingai pražygiavome kvartalo gatvėmis. Mokyklos aikštėje buvo pakelta vėliava, pasakytos šimtas trys kalbos, apdovanotos geriausiai sportui pasiruošusios klasės (mini mis sporto konkursas), buvo uždegta olipminė ugnis, pabaigoje sužaidė futbolą su kitos mokyklos atstovais. Sporto šventė baigta.

Antradienis – minimas jubiliejus iškilmingomis Mišiomis, po kurių vaikai šoko tradicinius šokius, dalyvavo atstovai iš Quillacollo savivaldybės, bendruomenės valdžia. Pabaigoje visi dalinosi savo atsineštomis gėrybėmis.

Trečiadienis – rankdarbių ir filmo diena. Vaikams buvo parodytas animacinis filmukas apie Šv. Mergelę iš Guadalupės, taip pat iš sėklų ir kitų gamtinių gėrybių vaikai darė rožinius Buvo išrinkti gražiausi, taisyklingiausi ir apdovanoti.

Ketvirtadienis – mamyčių šventė. Nors Motinos diena buvo penktadienį, šventė viena diena anksčiau, kad penktadienis būtų laisvadienis. Mamytėms taip pat buvo parengta visa eilė pasirodymų: vaikų šokiai, mini spektakliukas, šokiai pokiai su mamytėm ir pan.

Penktadienis – išeiginė.

· Ypatingi ketvirtadieniai.

Visą savaitę dirbam intensyviai savo bibliotekoje: sustiprintas popamokinis mokymas, anglų kalba, kompiuterių pamokos, užsiėmimai bibliotekoje. Tačiau ketvirtadienis yra ypatinga diena – veikiame visada ka nors kita. Pvz.: vieną ketvirtadienį vaikai piešė mokyklos aikštėje ant asfalto su kreidelėmis savo namus. Kadangi gegužė buvo sveikatos mėnuo (pagal mūsų sudarytą planą) – ketvirtadieniais žaisdavom sporto žaidimus, na kad palaikyti gerą fizinę būklę.

Rilba (viršuj), Henri (apačioj)


· Vaikai piešia mokytojus.

Viena iš užduočių vaikams buvo nupiešti mokytojus. Vienas įdomiausių ir gražiausių rezultatų mums ;) Tikrai. Pamalonina širdį, pakelia motyvaciją, sukelia didelę šypseną ir t.t. ir pan.

· Mėnulis aukštyn kojom.

Kad saulė eina atvirkščiai jau beveik pripratau, kitaip tariant čia saulė sukasi ne pagal laikrodžio rodyklę, bet prieš laikrodžio rodyklę (t.y. iš vakarų į rytus). Ir žaidžiat žaidimus ratu einama ne pagal laikrodį, o pagal saulės kryptį (pagal mus – atvirkščiai).

Taigi čia ne tik saulė eina į kitą pusę, bet ir mėnulis apšviestas iš kitos pusės – ne vertikaliai o horizontaliai ;)


· Eurovizija.

Neįtikėtina, bet būnant pietų Amerikoje, mano kolegės sąžiningai susirinko į vieną kambarį žiūrėti ir komentuoti Eurovizijos konkursą kartu. Įdomi patirtis..

· Anticucho vakarienė pas Silviją.

Anticucho – karvės širdis smulkiai supjaustyta ir ant iešmo pakepta ant ugnies nuolat šlakstant aliejaus ir acto padažu. Patiekiama kartu su virta bulve ir žemės riešutų pusaštriu padažu. Mmmmmmmm.......


· Motinos diena pas Marcelą.

Motinos diena čia visada švenčiama kovo 27 d. minint moterų didvyrių žygį, kuomet pačios vienos su vaikais gynė miestą 1812 m. kuomet vyrų nebuvo mieste. 1927 m. buvo net priimtas Motinos dienos įstatymas!

Ta proga pietavau su gausia mano draugės Marcelos šeima.


Tiek žinių šiam kartui.

Komentarų nėra: