2011-10-27

AČIŪ draugams, draugų draugams ir ne tik!

Aurelija, Toma, Povilai, Margarita, Alina A., Asta A., Audriau, Dovile T., Tomai, Dariau, Alina M., Rasa, Gitana, Greta, Laima, Ieva, Dovile G.N., Jurga, Giedriau, Martinai, Konstantin, Lina, Sigita, Olga, Zita, Vyti, Asta R., Adomai

Jūsų dėka iš viso surinkome 2215 Lt., plius 376 Lt. iš mano kolegės estės Pille draugų.

Už juos vienuolikai šeimų paruošėme po tris vienodus paketus gėrybių, kuriuos išdalinome per tris kartus:
 • Willian  (8 metai) ir Richard (6 metai) González Pérez
 • Rilva (10 metų), Jenny (8 metai) ir Celina (6 metai) Escalera Vásquez
 • Deysi (12 metų), Gabriel (10 metų) ir dar penki broliai Muruchi Colque
 • José Luis (9 metai), Miguel (7 metai), du broliukai ir vyresnioji sesuo Carrasco
 • Nora (11 metų), Ismael (9 metai), Maribel (6 metai) ir dar du mažiai Muñoz Coca
 • Henry (10 metai) ir broliukas Medrano Vargas
 • Maribel (12 metų), Jhovana (9 metai) ir trys sesutės López Sanga
 • Luzgarda (8 metai) ir jos vyresnėlė sesuo Vallejos
 • Daniela (9 metai) ir jos dvi sesutės Yucra Flores
 • Grover (8 metai) ir trys jo sesutės Aguilar
 • Maura (8 metai), Barbara (6 metai) Mamani Rios
Carrasco ir Lopez šeimos
Gonzales šeima
Muruchi šeima  
Užsispyrusio Henri Medrano Vargas šeima
Muños Coca šeima
Aguilar šeima (Grover laukia kojos operacijos)
Yucra šeima (vyriausioji Daniela laukia kojos operacijos)
Escalera mergaitės, trūksta vyresniosios, kuri padeda mamai dirbti bare 
López Sanga šeima
Rios Mamani šeima
Vallejo šeima

 • Rugsėjo 6 d.
Muilas, ūkiškas muilas, obuoliai, kivi, dantų pasta, dantų šepetukai, mentizan kremas
 • Rugsėjo 20 d.
Jogurtas, sportbačiai, avokadas, obuoliai, braškės, kakava, pieno milteliai (2 kg.)
 • Rugsėjo 30 d.
Jogurtas, mėsa (faršas ir file), avokadas
Rūšiuojam
 
Paruošti maišai šeimoms
 Dalinam ir aiškinam kas kam
  
Ši iniciatyva sulaukė didesnio susidomėjimo nei tikėjomės, todėl galėjome pasiekti ir padėti ne tik kvietimo laiške išvardintoms šeimoms, bet ir daugiau. Labai Jūms AČIŪ už paramą ir infomacijos sklaidą.


 • Leticia (6 metai) Lopez Ayma
Jau nuo birželio mėnesio lydėjau Leticia su jos mama Sofia pas gydytojus. Galiausiai, atlikus visus tyrimus paaiškėjo: mergaitė yra kurčia viena ausimi, kita neprigirdinti, t.y. reikia klausos aparato, kuris padėtų stimuliuoti jos gebėjimą kalbėti (dar ieškom paramos būdų, nes toks aparačiukas kainuoja nuo 500 iki 2000 dolerių). Nors mergaitei yra šeši metai, tačiau labai maža ir neišsivysčiuisi pagal savo amžių, turi siuntimą pas gydytoją išsiaiškinti priežastis. Protiškai atitinka dvejų metų vaiko išsivystymą, pagal bendravimo formą – 9 mėnesių... Nuo spalio mėnesio pradėjo eksternu lankyti mokyklą: stimuliacija pas psichologę vieną kartą per savaitę ir fizioterapija, kad būtų pasirengusi pradėti normaliai lankyti specialiųjų poreikių vaikų mokyklą nuo naujų mokslo metų, kurie prasidės 2012 m. vasario mėn.  
Leticia

 • Leticia Lopez ir Desideria Vargas
Palikau pinigų vienam draugui iš misionierių bendruomenės, kuris gyvena ir dirba tame rajone kur gyvena Desiderijos ir Leticijo šeimos. Šie pinigai skirti gydytojų, pas kuriuos Leticijai vis dar reikia nueiti išlaidoms padengti. Taip pat pagelbėti Desiderijos šeimai su maistu (daržovės, vaisiai, mėsa). Desideria jau trečius metus yra pirmoje klasėje (šiemet grąžino iš antros į pirmą klasę), jos sesuo Elisabet antrus metus yra pirmoje klasėje. Nuo mažens gyvena su senyva močiute, nes mama ir tėtis nuolat būna išvykę ieškodami darbo tropikuose. Desiderija būdama tik devynerių gamindavo valgyti. Pietums dažniausiai būdavo ryžiai ir bulvės be nieko. Šeimos ekonominė situacija per šiuos dvejus metus visai nepagerėjo.


Desiderijos namas ir močiutė
Desiderija ir Elisabet su mama

 • Moteris serganti krūties vėžiu
Mano senajame rajone, kur dirba misionierių bendruomenė, jiems talkininkauja viena moteris, kuri serga krūties vėžiui. Operacijai reikia 4000 bs., tačiau pinigų ji neturi. Misionieriai per loteriją surinko 2500 bs., mes pridėjome 500 bs. Kol kas dar nežinau, bet mane informuos vėliau, kad sužinotume kaip jai sekasi.

 • Mergina serganti leukemija
Luzgardos sesuo, 18 metų mergina serga leukemija. Kiekvienai chemoterapijai jai reikia 2000 bs. Vieniša mama kasdien dirba, tačiau vis tiek neužtenka kasdieninėms reikmėms. Mokyklos direktorė ir seserų bendruomenė padeda šiai šeimai, kad galėtų kovoti su liga. Mes pridėjome 500 bs.
Karen Rosalba Vallejo Alberto

 • Mokestis už mokslą
Daugelis šių šeimų gyvena labai ir net labai skurdžiai, todėl kasmėnesinis 11 Lt. mokestis mokyklai už vieną vaiką jiems yra per brangu. Dėl šios priežasties dalį pinigų skyrėme šiam mokesčiui sumokėti.

 • Sta. Rosa rajono šeimų vaikai
Mano kolegės estė Pille ir lietuvė Darja visą savanorystės laikotarpį šeštadieniais važiuodavo į Sta. Rosa rajoną, kur vesdavosi vaikus į parką, žaisdavo futbolą, kitus žaidimus, kitaip tariant skirdavo didžiulę socialinę atskirtį patiriantiems vaikams taip reikalingą dėmesį.
 

Šios iniciatyvos dėka, viena mano draugė nusprendė įsipareigoti pastoviai (kol leis finansinė padėtis) kasmėnesinei paramai keletui šeimų (mokestis už mokslą, maisto produktai, gydytojo išlaidos...).

Jei dar sugalvotumėte pagelbėti, nesvarbu kad aš esu Lietuvoje, tačiau ten dirba patikimi mano kolegos, kurie įsipareigoja toliau padėti šioms šeimoms. Visada man galite rašyti milisentam@yahoo.com.


Nesustokime daryti gerų darbų!!!
¡¡¡AČIŪ!!!
Milisenta

Komentarų nėra: